Proces produkcji opakowań z tektury falistej.

Każdy z nas dobrze wie, że opakowanie pełni coraz większa rolę w cyklu życia produktu. Dobre opakowanie tekturowe nie tylko chroni produkt w czasie transportu, ale wykonane estetycznie, także pomaga go sprzedać. Obecnie trudno jest spotkać jakikolwiek towar bez opakowania, które chroni go również m.in. przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dlatego wytwórcy robią wszystko, aby produkowane wyroby spełniały te funkcje jak najlepiej. Proces produkcji pudełek z tektury rozpoczyna się z chwila przyjścia klienta do zakładu. On sam przedstawia wzór gotowego kartonu, jaki chciałby od nas pozyskać.


opakowania tekturowe

Strony uzgadniają cenę, rodzaj, kolor i gramaturę tektury, z której zostanie wyprodukowane finalne pudełko. Klientom proponowane są wszelkiego rodzaju opakowania z tektur falistych.

Wykonawca nie oczekuje od klientów fachowej wiedzy na temat właściwości i zasad konstruowania pudeł. Śledząc na bieżąco nowinki techniczne w branży firma sama z powodzeniem projektuje opakowania tekturowe. Pracując nad konstrukcją pudełka, sposobem jego składnia i doborem surowców bierze się pod uwagę:

  • Systemy pakowania,
  • Paletyzację produktu,
  • Magazynowanie i składowanie,
  • Rodzaj transportu.

Zaprojektowane pudełko prezentowane jest klientowi w postaci modelu. Po jego akceptacji wykonuje się partie testową i dostarcza się szczegółową dokumentację projektu. Następnie pudełko trafia na kolejne stanowisko pracy, gdzie podlega klejeniu lub zszywaniu. Proces zszywania pudełek jest procesem końcowym, po nim następuje tylko paletyzacja na palety typu euro oraz magazynowanie gotowych wyrobów i transport do odbiorcy. Pudła z tektury falistej są lekkie i stosunkowo tanie, dlatego znajdują dość duże zastosowanie na polskim rynku, dodatkową ich zaletą jest również nadruk, który poza informacją o produkcie stanowić może doskonałą reklamę danej firmy.

- Pudła klapowe – są dziś podstawowym opakowaniem zbiorczym, a czasem również detalicznym większości produktów na rynku. Opakowania takie zapewniają łatwe przechowywanie, są ekologiczne, zdrowe i dobre do wykorzystania w procesie recyklingu. W większości ofert dostępne są pudła w dowolnej ilości i rozmiarze począwszy od małych pudełeczek, skończywszy na pudłach służących do łączenia z paletami euro. Stosuje się tu tekturę trzy, pięcio lub siedmiowarstwową w kolorze białym lub szarym.